Tercie učí sekundu

Po loňské úspěšné akci „Sekunda učí primu“, kterou jsme chtěli žákům uvedených třít trochu ozvláštnit online výuku matematiky a která spočívala v tom, že vždy jeden žák tehdejší sekundy učil jednoho žáka primy, jsme se letos rozhodli seznámit takto vzniklé dvojice osobně. Proto jsme se v pondělí 27. 9. sešli v parku před školou, kde proběhly 2 netradiční hodiny matematiky pro obě třídy.

Během té první někdejší dvojice „učitel – žák“ vytvořily jeden dvoučlenný tým společně absolvovaly terčový závod, jehož součástí bylo řešení různých matematických úloh.

Na druhou vyučovací hodinu si žáci letošní tercie připravili pro své mladší kamarády řadu úkolů, za jejichž splnění získávali sekundáni písmenka, potřebná k vyluštění tajenky.

Protože celá akce byla opravdu příjemným oživením výuky, ráda bych tímto jménem sekundy moc poděkovala terciánům a jejich paní učitelce Petře Augstenové za její pečlivou a nápaditou přípravu.

Nejúspěšnější dvojice terčového závodu:

1. Magda Bočková – Zuzana Budínová
  2. Anna Bastlová – Barbora Blažková