Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Svatováclavská exkurze Okolo Rožmberka

Exkurzi Okolo Rožmberka jsme začali ve Staré Hlíně, kam nás popovezl autobus.

Dále jsme se už vydali pěšky kolem rybníku Hodějovický k bezpečnostnímu přelivu Rožmberka. Zde se k nám připojil Ing. Brabec z Rybářství Třeboň a. s., který se nám věnoval hodinu a půl. Prošli jsme společně celou hráz až k výtoku Lužnice. Cestou jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o rybníku Rožmberk, jeho historii, o povodních v roce 2002, obecně o rybníkářství na Třeboňsku a o chovu ryb.

Potom jsme se pokusili vyřešit zajímavý kvíz, který si pro všechny připravili studenti kvinty. Nejvíce správných odpovědí měly samozřejmě p. učitelky.

Po svačince a krátkém odpočinku jsme se vydali podél Zlaté stoky zpět do Třeboně.

Text: Ivana Čurdová

Foto: Sandra Svobodová, Ivana Čurdová