Argentinská lektorka Silvina Paola Cortés

Od října 2021 bude na třeboňském gymnáziu působit argentinská lektorka Silvina Paola Cortés. Vystudovala obor Sociální komunikace se specializací na programovací jazyky na Národní univerzitě v Córdobě v Argentině. Na Filozofické fakultě v Córdobě studovala portugalštinu, jejíž znalost zúročila v praxi jako školitel pro MERCOSUR-  sdružení volného obchodu pro země Latinské Ameriky. Angličtinu studovala na jazykové škole v Bostnu ve státě Massachusetts v USA. Díky svému zájmu o brazilské bojové umění- Capoeira- žila také v brazilském Rio de Janeiro. Paní Silvina působila také jako učitel španělštiny, portugalštiny a angličtiny.

Paní Silvina Paola Cortés bude působit hlavně ve vyšších ročnících- v semináři ze španělštiny, oktávě, septimě, čtvrtém a třetím ročníku a lekce budou zaměřeny na konverzaci. Studenti budou moci porovnat evropskou španělštinu s její argentinskou verzí jak z hlediska lexika a gramatiky, tak z hlediska fonetiky.

Těšíme se na spolupráci.

Text, foto: Hana Bušková, 4.10.2021