Argentinská lektorka v hodinách španělštiny

Argentinka Silvina Paola Cortés vystudovala obor sociální komunikace se specializací na programovací jazyky na Národní univerzitě v argentinské Córdobě. Na Filozofické fakultě v Córdobě studovala portugalštinu, jejíž znalost později zúročila v praxi jako školitel pro MERCUSOR- sdružení volného obchodu pro země Latinské Ameriky. První týden v říjnu navštívila paní Silvina studenty semináře španělštiny, oktávy, septimy a čtvrtého ročníku. Úvodní hodiny jsme věnovali vzájemnému seznamování a představování se. Protože paní Silvina je kosmopolitní člověk, a protože měla možnost studovat také v Bostnu ve státě Massachusetts v USA  a žít v brazilském Riu de Janeiro, těšíme se, že nás během října seznámí se socio-kulturní i ekonomickou situací amerického kontinentu. Velkým zájmem paní Silviny je brazilské bojové umění- Capoeira, kterému věnovala svou diplomovou práci, a které aktivně praktikuje.

Pro studenty bude velice zajímavé srovnání evropské španělštiny s její argentinskou verzí jak z hlediska lexika a gramatiky, tak z hlediska fonetiky.

Další informace a poznatky budeme průběžně doplňovat.

Text, foto: Hana Bušková, 5.10.2021