Kvartáni sobě

Ve středu 13. října navštívili němčináři z kvarty hodinu španělštiny v kvartě. Jejich spolužáci si pro ně připravili interaktivní program, do kterého se všichni zapojili. Adélka, Lucka, Majda a Terezka se snažily naučit němčináře, jak se španělsky řeknou některé druhy ovoce a zeleniny. Klárka, Linda, Eliška a Tom je roztančili při španělských písničkách. Ondra, Adam, Matěj Svoboda a Matěj Ficek jim zahráli malou ukázku z pohádky Červená karkulka. Všichni si interaktivní učení a zábavu užili a těší se na další " výměnné" setkání.

Přidáváme i zpětnou vazbu němčinářů:

Skupina němčinářů hodnotila všechna vystoupení velmi kladně. Žáci ocenili především příjemnou atmosféru, v jejímž duchu se celé setkání neslo. Představené písničky na ně přenesly živou a pozitivní energii španělského jazyka a celkový milý dojem podpořily. Kromě kulturního zážitku si žáci odnesli i několik nových slovíček z oblasti gastronomie, která se jim jistě hodí při vycestování do některé ze španělsky mluvících zemí. Španělštinářům děkujeme a doufáme, že je budeme moci brzy přivítat na hodině němčiny."

Text, foto: Jarmila Ďoubalová, Hana Bušková, 14.10.2021