NÁBOJ JUNIOR 2021

V pátek 19. 11. se dva týmy z nižšího gymnázia zúčastnily tradiční soutěže v řešení matematických a fyzikálních úloh Náboj – junior. Vzhledem k epidemiologické situaci se letošní soutěž sice uskutečnila online formou, toto zdánlivé omezení ale umožnilo její mezinárodní obsazení.  Do klání se nakonec zapojilo celkem 990 týmů ze čtyř států (Česko, Slovensko, Polsko, Francie) a 4 španělské týmy nesoutěžně. A musíme s hrdostí konstatovat, že naši studenti se v této silné konkurenci vůbec neztratili.

Tým tercie ve složení Jan Psík, Ondřej Michal, Tomáš Michal a Justýna Fríd obsadil 90. místo a tým kvarty ve složení Tomáš Petrů, Magdaléna Šimánková, Andrea Váňová a Karolína Zemanová 92. místo. Oba týmy se tedy zařadily mezi 10 % nejlepších.

Velkou pochvalu zaslouží zejména terciáni, kteří mezi fyzikálními úlohami občas narazili na témata, která ve škole ještě neprobírali. S mnohými příklady si ale navzdory tomuto znevýhodnění dokázali pouze díky povolenému přehledu vzorců poradit.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších podobných úspěchů.

Zapsala: M. Tomanová

Zdroj obrázku v náhledu: https://junior.naboj.org/?country=CZ