Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

 Profily učitelů

 Naši sponzoři

 Kontakt

NÁZEV ŠKOLY:
GYMNÁZIUM, TŘEBOŇ,
NA SADECH 308

Adresa školy:
Na Sadech 308, 379 26 Třeboň

Sekretariát:384 722 612
Ředitelna:384 722 315
Email:gymnaz@gymtrebon.cz

Zřizovatel: Jihočeský kraj,
U Zimního stadionu 1952/2,
370 76 České Budějovice

Testování na Covid-19 od 17. ledna

Na základě schváleného Mimořádného opatření pro testování ve školách (proklik v textu přílohy) budeme počínaje 17. lednem 2022 pravidelně testovat všechny žáky a zaměstnance školy jen jednou týdně, a to ve čtvrtek PCR testy (platnou alternativou stále zůstává test antigenní, který máme i nadále k dispozici). Čtvrteční termín je možný díky čl. XI, odst. 3 tohoto opatření. Žáci se budou testovat na začátku první vyučovací hodiny, zaměstnanci ihned po příchodu do budovy. 

Žáci, kteří prijdou do školy později, se ohlásí v sekretarátu a otestují se individuálně (PCR do 9:30, dále jen antigen). V případě pozitivního antigenu budeme postupovat stejně jako doposud (okamžité oddělení od kolektivu a po předchozím uvědomění zák. zástupce zl. žáka odchod domů, nutnost kontrolního PCR testu - v případě negativního PCR testu návrat do školy). Zatím to vypadá, že budou karantény kvůli nástupu varianty omikron nařizovány i osobám očkovaným a osobám s prodělanou nemocí do 180 dnů. Karantény i izolace budou pětidenní (pokud bude dotyčný bez příznaků). 

Pokud dojde k jakékoliv změně, budeme Vás ihned informovat (metodický pokyn hlavní hygieničky, který se týká karantén očkovaných a po nemoci a případných výjimek, ještě nebyl vydán - k 13. 1.).

Testování je povinné pro všechny bez ohledu na očkování, popř. prodělání nemoci - kdo se neotestuje, musí nosit respirátor i při výuce. Nic nového se neděje, budeme pokračovat v zaběhnutné praxi  - dodržování 3R (rozestupy, pravidelná desinfekce rukou, respirátory/roušky ve společných prostorách), budeme pravidelně větrat, nebudeme chodit do školy s příznaky respiračního onemocnění. Dostatek PCR i antigenních testovacích sad máme zajištěn, společně uděláme vše pro to, abychom všemi procedurami co nejméně narušili běžný chod výuky.

Přeji všem žákům i učitelům pevné zdraví a optimistickou mysl,

Anna Kohoutová

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Jarní prázdniny 2022

14. 3. - 18. 3. 2022

Pololetní prázdniny

4. února 2022

Školní kolo DO

Školní kolo dějepisné olympiády: úterý 18. ledna 2022 od 14.10 hodin v učebně dějepisu

>> více

Uzavření klasifikace a docházky za 1. pololetí

V pátek 21. ledna 2022 k poslední vyučovací hodině

Přijímací zkoušky nanečisto

sobota 22. ledna 2022 od 9:00

>> více

Předávání výpisů vysvědčení

Pondělí 31. ledna 2022

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň