Ukázka práce z kroužku VT

Kroužek výpočetní techniky v letošním školním roce navštěvují někteří žáci s primy a jeden žák ze sekundy. Zaměřujeme se na programování s robotickou stavebnicí LEGO Mindstorms EV3 Education. Sestavujeme nejen programy, ale snažíme se také nad věcmi přemýšlet, nad věcmi přemýšlet, hledat řešení i pracovat s chybou.

Nejprve jsme robota sestavovali, pak jsme ho učili jezdit podle zadaných příkazů. Zkoušeli jsme, aby robot ujel určitou vzdálenost různou rychlostí, a také, aby uměl zatáčet.

Na podlahu v učebně jsme si vytvořili město a úkolem žáků bylo prostřednictvím programu pomoci robotovi, aby se krok po kroku přemisťoval z jednoho místa na druhé. Ukázka výsledného programu můžete vidět ve videu.

Text a video: Ivana Kubínová