I učitelé se vzdělávají

V pátek 4. února 2022 navštívil naše gymnázium známý český psycholog PhDr. David Čáp - do lavic tentokrát usedli všichni učitelé, aby se zúčastnili celodenního semináře na téma Klima ve třídě a budování pozitivní atmosféry při výuce. Ocenili jsme možnost sdílení našich zkušeností s profesionálem z jiného prostředí, debatovali o způsobech zvládání konfliktních situací, nebo třeba o tom, jak je důležitá zdánlivá samozřejmost - udržení pozitivní atmosféry při výuce. Ani učitelé nechtějí zůstávat uzavření se svými názory "ve skleníku" našeho gymnázia, zajímají je nové pohledy na vzdělávání, je pro ně důležité co nejcitlivěji pracovat s žáky postiženými dlouhotrvající nestabilitou podmínek ve vzdělávání v době pandemie, stejně tak potřebují sami zpracovávat složité pracovní výzvy, které mají za sebou.

Děkujeme našemu lektorovi za inspirativní setkání a za možnost nahlédnout na naše starosti optikou profesionála, pro kterého jsou spokojení žáci úplně stejnou prioritou, jako pro nás.

Anna Kohoutová

foto - ako