Charitativní běh SOS Ukrajina

Za podpory studentů, učitelů, zaměstnanců, rodičů a přátel naší školy se 1. 3. 2022 uskutečnil běh, jehož finanční výtěžek je určen Čověku v tísni a jeho sbírce SOS Ukrajina.

Charitativní běh měl být pokračováním akce běhů z června 2021. Třída sexta si chtěla v posledním únorovém týdnu v poklidu rozmyslet oslovení sponzorů a stanovení nového cíle na červnový běh.

Děsivá situace, která nastala na území Ukrajiny, nasměrovala naše rozhodnutí uskutečnit běh okamžitě.

Běhu se účastnilo 125 běžců a na dobrovolném startovném/ příspěvku pro běžce bylo vybráno Kč 40 000,--!!!

Běžci odběhli minimálně jedno kolo, své maximum si každý stanovil sám. A tak se stalo, že velcí běžci zdolali i přes 20 koleček. Nejmladší běžec byl vezen v kočárku, nejstarší běžec si oblékl kilt.

Upřímně děkujeme Vám všem, kteří jste se rozhodli podpořit tento běh jakoukoliv finanční částkou.

Velice děkujeme běžcům, kteří se tuto částku rozhodli odběhat.

Velké poděkování i těm z Vás, kteří jste nám pomáhali při organizaci běhů, Petře Augstenové, Katce Fickové, Honzovi Kasalovi a dalším.

V neposlední řadě bychom na tomto místě rádi poděkovali všem našim sponzorům:

Brezka interiéry s. r. o. (Nupaky), JK Sklo (Třeboň), Annie Boxes (Třeboň), Nefinvest s. r. o., ZŠ Rapšach - 4. třída s p. učitelkou Šikrovou, ZŠ praktická Třeboň - žáci s p. učitelem Vališem, žáci našeho gymnázia napříč všemi třídami, učitelé, zaměstnanci naší školy a přátelé z řad rodičů i široké veřejnosti

BEZ VÁS BYCHOM TUTO AKCI NEMOHLI NIKDY USKUTEČNIT!!!

Za organizující třídu sextu,

Lenka Kopečková

Fotografie: Kateřina Ficková (VII.), Nikola Jůzková (VI.)

Text: LKo, 1. 3. 2022