Matematické soutěže

V pondělí 21. března se žáci našeho gymnázia zapojili do tradiční mezinárodní soutěže Matematický klokan.  Soutěžní úlohy řešili všichni studenti nižšího gymnázia, kvinty a prvního ročníku a rovněž řada dobrovolníků z tříd vyššího gymnázia.

Nejlepšími řešiteli v jednotlivých kategoriích se stali:

Kategorie Benjamín (prima, sekunda):

Vanesa Gondeková

Johana Křížová

Tomáš Dubský

prima

Kategorie Kadet (kvarta, tercie):

Karolína Sedláčková

Ondřej Michal

Tomáš Michal

tercie

Kategorie Junior (1. ročník, 2. ročník, kvinta, sexta):

Václav Kučera

František Kindl

Jakub Kecek

sexta

Kategorie Student (3. ročník, 4. ročník, septima, oktáva):

Aleš Manuel Papáček

Martin Havelka

3.  – 4.

Jan Prokeš

3. – 4.

František Ouška

oktáva

Velkou radost máme i z dalšího úspěchu našich studentů. V pátek 18. 3. se dvě družstva z naší školy zapojila do mezinárodní online soutěže Matematický náboj.

V kategorii Junior se družstvo kvinty (Lenka Prokešová, Daniela Beníšková, Viola Tlačilová, Tomáš Janeček a Jan Bartoloměj Chytil) umístilo v celkovém mezinárodním pořadí na 293. místě ze 717 zúčastněných. V rámci ČR to znamená 78. místo ze 154 družstev.

V kategorii Senior vybojovalo družstvo oktávy (Aleš Manuel Papáček, Jan Prokeš, Martin Havelka, Dana Krynická, Tereza Janečková) nádherné 188. místo z 622 týmů. V rámci republikového pořadí to znamená 37. místo ze 116 družstev.

Zapsala: M. Tomanová