Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Krajské kolo SOČ

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 se vypravila skupina čtyř studentů maturitních ročníků obhájit svoje soutěžní práce v krajském kole SOČ. Po dvouleté přestávce se přehlídky konaly prezenčně v krásném prostředí DDM v Českých Budějovicích. Oktaván Michal Bouda soutěžil v oboru Geologie s prací "Mikropaleontologická analýza neogenních diatomových sedimentů třeboňské a českobudějovické pánve". Jeho spolužák Aleš Papáček soutěžil v oboru Matematika a statistika s prací "Statistické zpracování dat o studiu studentů středních škol". Posledním z trojice oktavánů byl Martin Havelka, který svoji práci "Konstrukce zařízení pro měření fluorescence rostlin" obhajoval v oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Jedinou dívkou byla Štěpánka Kopačková ze čtvrtého ročníků, která soutěžila v oboru Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství s prací "Sledování výskytu roztoče Varroa destructor ve včelstvech a základní postupy tlumení varroázy v průběhu jednoho roku".  Michal, Aleš a Štěpánka postupují do celostátního kola. Všem soutěžícím děkujme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia a třem postupujícím budeme držet palce.