Juvenes Translatores- soutěž pro mladé překladatele

Ve čtvrtek 28. dubna se konalo vyhlášení výsledků českého národního kola Juvenes Translatores, které organizuje GŘ pro překlady Evropské komise. Letos se do této populární středoškolské soutěže zapojily studentky třetího ročníku Jana Suhay a Tereza Tichá, které v jazykové kombinaci AJ- ČJ překládaly e-maily mezi dvěma přáteli, kteří se měli setkat na klimatickém summitu v Glasgow. Rozálka Kocmichová ze septimy a Alenka Baštová ze sexty v jazykové kombinaci ŠJ-ČJ překládaly text týkající se životního prostředí. Jana Suhay ze třetího ročníku získala v národním kole 10. místo. Všem studentkám děkujeme za jejich houževnatost i vztah k cizím jazykům a Janičce Suhay za mimořádnou reprezentaci školy.

text: Hana Bušková, 4.5.2022