Gymnázium Třeboň

KRAJSKÝ PŘEBOR ŠKOL V ORIENTAČNÍM BĚHU – STŘÍBRNÁ MEDAILE

Vybraní zájemci z vyššího i nižšího gymnázia se 18. 5. 2022 zúčastnili krajského přeboru škol v orientačním běhu. Závod probíhal v malebných uličkách Prachatic, v terénu se značnou vertikální členitostí. Pro některé žáky to byla vůbec první zkušenost se závodem tohoto typu, přesto se však mnozí z nich dočkali nečekaně skvělých výsledků.

Nejlepší výkon podal Adam Kopeček (tercie), který ve své kategorii získal stříbrnou medaili. Bodovali ale také žáci Tomáš Michal (tercie – 5. místo) a Sebastian Pokorný (sekunda – 6. místo). Dobře běželi též Lenka Prokešová, Štěpánka Kněžínková, Jan Faktor, Ema Trsová, Vít Zadražil a Jan Chytil (všichni kvinta). Jako škola jsme se ve výsledku umístili celkově pátí, a to i navzdory tomu, že dvě ze čtyř kategorií v mladším žactvu zůstaly neobsazené.

Na závěr bych ráda poděkovala studentce kvinty Veronice Blažkové, která své spolužáky na závod připravila.

Text a foto: Petra Šálková Dufková

náš týmLenka na startuhoši na startujak jste běželi, kde byla ta kontrola?vyhlášení vítězůnáš medailistaa stihli jsme ještě pěknou vyhlídku i kešky :-)