Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Svatováclavské exkurze 2022

V úterý 27. 9. 2022 se budou konat tradiční Svatováclavské exkurze. Nabízíme celkem 8 tras, které jsou různě dlouhé, náročné i nákladné. Čtěte a vybírejte tedy pečlivě. Čas odjezdu je daný, čas návratu se pokusíme dodržet, cena je kalkulována při plně obsazeném autobusu.

Pokud o některou trasu bude malý zájem, vyhrazujeme si možnost tuto trasu zrušit a zapsaní zájemci si musí vybrat jinou. Stejně tak může dojít ke změnám programu a dozorů v závislosti na epidemiologické situaci.

Systém zapisování bude probíhat elektronicky. Každý žák obdrží v uvedeném čase email na svou školní adresu s odkazem na přihlašovací formulář. Stále platí, že první se zapisují nejstarší ročníky a postupně je zápis uvolňován pro mladší. Kapacita exkurze bude zadána v přihlašovacím formuláři.

Pořadí zápisu na exkurze je určeno takto:

VIII, 4. ročník, VII, 3. ročník – 7. 9. 2022 od 6:00

VI, 2. ročník, V, 1. ročník – 8. 9. 2022 od 6:00

IV, III, II, I. – 9. 9. 2022 od 6:00

1. Severozápad – Čapkova Strž, Vojna u Příbrami

Čas: 7:30 - 18:00, cena: doprava + vstupné = 370,- Kč

Program: prohlídka Památníku Karla Čapka ve Strži, návštěva zámku Dobříš a přilehlého anglického a francouzského parku, návštěva památníku Vojna u Příbrami

Vedoucí + dozor: J. Havlová, Z. Kučera

Doporučeno pro maturitní ročníky

2. Západ – Šumava

Čas 7:45 – 19:00, cena: doprava + vstupné = 480,- Kč

Program: Prohlídka soukromého zámku Nemilkov, zastávka u Šumavského orloje v Hojsově stráži a na závěr turistický výšlap na vrch Ostrý a prohlídka vodopádů Bílá strž (celkem cca 16 km)

Vedoucí + dozor: P. Kopeček, M. Benedová, I. Kubínová

Doporučeno pro zdatnější turisty

1. Severovýchod – Sázava

Čas: 7:30 – 17:30, cena: doprava + vstupné = 650,- Kč

Program: návštěva Želivského kláštera, zastávka u vodní nádrže Švihov, ve Zruči nad Sázavou expozice o řece Sázavě, v Ledči nad Sázavou muzeum J.Foglara, při dobrém počasí se projdeme v Lipnici nad Sázavou k památníku odposlechu a na zpáteční cestě se zastavíme v rodišti Aleše Hrdličky v Humpolci.

Vedoucí + dozor: M. Drábková, O. Tichá, M. Lexová

1. Východ – Dačice, Ďáblova prdel

Čas: 8:00 – 15:00, cena: doprava + vstupné = 260,- Kč

Program: prohlídka zámku v Dačicích, výtvarná dílna v zámeckém parku, zastávka v Českém Rudolci, výstup na rozhlednu u Jakuba, v lesích okolo Valtínova budeme hledat Ďáblovu prdel.

Vedoucí + dozor: J. Mašková, M. Bártová, T. Hronková

1. Jihozápad – Český Krumlov

Čas 7:45 - 15:30, cena: doprava + vstupné = 380,- Kč

Program: návštěva grafitového dolu, prohlídka zámku Český Krumlov, procházka křížovou cestou ke kapli Panny Marie Bolestné.

Vedoucí + dozor: Š. Otepková, M. Vačkář, H. Bušková

1. Jih – Trocnov, Buškův Hamr

Čas 8:00 - 15:00, cena: doprava + vstupné = 200,-.Kč

Program: zastávka v Borovanech v klášteře, návštěva památníku v rodišti Jana Žižky v Trocnově, pěší procházka naučnou stezkou do Buškova Hamru a prohlídka této technické památky, návštěva zříceniny hradu Pořešín. Podle časových možností výstup na rozhlednu Slabošovka.

Vedoucí + dozor: M. Tomanová, I. Čurdová, Z. Matějka

1. Třeboňsko pěšky –  okolo rybníků

Čas 8:30 – 14:00, cena: doprava cca 75,- Kč

Program: autobusem do Klece a pak pěšky po turistických cestách přes Nadějskou rybniční soustavu, okolo Vlkova dojdeme do Veselí nad Lužnicí, návrat do Třeboně vlakem