Adaptační prožitkový kurz pro 1. ročník

Adaptační prožitkový kurz pro 1. ročník, Římov 1. - 3. 9. 2022

I letos byl pro studenty 1. ročníku čtyřletého gymnázia naplánován třídenní adaptační prožitkový kurz v Římově. Po dopoledním slavnostním zahájení nového školního roku se žáci společně se svými rodiči dostavili do Římova, kde v místním sportovním areálu TJ Sokol Římov byli všichni srdečně přivítáni školní psycholožkou Lucií Doležalovou, hlavním organizátorem kurzu Martinem Krynickým, třídním učitelem Zdeňkem Kučerou a šesti instruktory z řad studentů 3. a VII. ročníku. Ti na odpoledne připravili pro žáky i rodiče společný program, který měl prověřit tvůrčí schopnosti všech příslušníků jednotlivých rodin. K večeru rodiče areál opustili a iniciativu převzali instruktoři, kteří účastníky v následujících dnech doslova zahltili jednotlivými aktivitami.

Během těchto aktivit se žáci neustále poznávali, připomínali svá jména (laskavý Lukáš, dobrotivý Dan, atraktivní Anet, laskavá Lucie, rozesmátá Renča…) a plnili mnohdy náročné úkoly, které dostávali bez ohledu na denní dobu. Vyvrcholením jejich činnosti byl noční pochod přes místní hluboký les a následné zneškodnění nalezeného houkajícího podivného zařízení, které nahánělo strach i přítomným dospělým. Nakonec se podařilo alarm vypnout a úkoly zadané „masakrujícím Martinem“ splnit.

Věříme, že se adaptační kurz novým žákům líbil a pomohl navodit dobrou atmosféru a vztahy ve třídě. V závěru musím poděkovat všem instruktorům za jejich práci, úsilí a nápaditost a studentům 1. ročníku za jejich odhodlání, ukázněnost a vytrvalost. Děkujeme!

text: Zdeněk Kučera    foto: Zdeněk Kučera, Daniel Pršanec, Martin Krynický