Gymnázium Třeboň

Prima na adaptačním prožitkovém kurzu

Od neděle 4. 9. do úterý 6. 9. 2022 se letošní prima účastnila adaptačního kurzu v Římově, který každoročně pořádá gymnázium pro své nové svěřence. Cílem této expedice bylo jako obvykle stmelení kolektivu a nasbírání společných zážitků, které vytvoří základy pro osmiletá přátelství.

Během našeho pobytu nám bylo oznámeno, že se světem šíří nebezpečná tučnáčí vzteklina (penguin rabies), která se projevuje asociálním chováním a může vyústit až v rozpad kolektivu. Tuto nebezpečnou nemoc jsme nemohli za žádných okolností riskovat, vstoupili jsme proto do preventivní karantény a vystavili se testování, které ověřovalo naše schopnosti spolupráce.

Za skutečnost, že jsme preventivní karanténu přečkali a seznámení se velmi dobře povedlo, vděčíme nejen realizačnímu týmu pod vedením pana učitele Martina Krynického a paní psycholožky Lucie Doležalové, který skýtal zkušené instruktory z vyšších ročníků, ale také rodičům. Ti nás totiž na prožitkový kurz neposlali s prázdnou. Naopak! Připravili tak skvostnou a vydatnou hostinu, že jsme ji mohli vytrvale a nadšeně požírat v průběhu celých tří dní. A protože láska prochází žaludkem, minimálně třídní učitelka primy nyní v srdci chová o třicet žáků více.

Moc děkujeme všem rodičům, organizátorům i dětem, kteří se zasloužili o plynulý průběh akce. Věříme, že třída prima vám tento zážitek během dalších osmi let vrátí přinejmenším svou milou přítomností.  

Pozn. Známky tučnáčí vztekliny u nás dosud nebyly odhaleny, nicméně my neusneme na vavřínech a chování skupiny budeme i nadále monitorovat.

 

Text: Tereza Hronková

Foto: Martin Krynický

Vloženo 13.9.2022

 

Naši instruktořiVytvořte tučňáka za pomocí dostupných materiálů tak, aby unesl vajíčko.Vytvořte tučňáka za pomocí dostupných materiálů tak, aby unesl vajíčko.Vytvořte tučňáka za pomocí dostupných materiálů tak, aby unesl vajíčko.Vytvořte tučňáka za pomocí dostupných materiálů tak, aby unesl vajíčko.Konstrukční vychytávkaZávod tučňákůObrázky na dveříchCelý tým otáčející deku bez doteku zeměSpolečnými silami by to šlo, ale zvládneme to bez hluku?Překonávání překážekPřekonávání překážekEmoceHádání jmenSvačinkaPrima 2022-2030

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout