Tercie učí sekundu

Po loňských dobrých zkušenostech s akcí „Tercie učí sekundu“, kdy si terciáni pro své mladší spolužáky připravili zábavnou soutěž, během níž si sekundáni zopakovali své matematické znalosti z předchozího ročníku, jsme se rozhodli na tuto akci navázat i letos. Studenti loňské sekundy postoupili do tercie, proto bylo na nich, aby se rolí pořadatelů tentokrát ujali oni. A je nutno přiznat, že se svého úkolu zhostili se ctí.

Letošní soutěž byla týmová, každé družstvo sekundy dostalo svého průvodce z tercie, který ho provedl jednotlivými stanovišti. Na nich pak týmy řešily nejrůznější úkoly nejen z aritmetiky a geometrie, ale i různé logické úlohy. Za každý správně vyřešený úkol dostal tým nápovědu, která ho na konci hry měla dovést k pokladu. Družstvo, které dostalo dostatečný počet nápověd a dokázalo z nich správně odvodit, že poklad je ukrytý v batohu jejich paní učitelky matematiky, se na konci mohlo radovat z drobné sladké odměny.

Vzhledem k pozitivním ohlasům z řad sekundánů doufáme, že si akci užili a terciánům moc děkujeme za její přípravu.

Text: M. Tomanová

Foto: P. Augstenová, M. Tomanová