Svatováclavské exkurze 2022 - Nadějská rybniční soustava

V úterý 27. září se v rámci Svatováclavských exkurzí vydala skupina 28 žáků poznávat krásy Nadějské rybniční soustavy a přírodní rezervace Písečný přesyp u Vlkova.

Na žáky cestou z Klece do Veselí nad Lužnicí čekalo pět úkolů vztahujících se k dané lokalitě. Zkusili si seřadit 16 rybníků Nadějské rybniční soustavy podle velikosti na základě mapy, vysvětlovali pojmy jako jsou: DERIVAČNÍ NÁHON, EUTROFNÍ RYBNÍK, EOLICKÉ PROCESY a mnoho dalších.

O zábavu, neskutečné sportovní výkony a kulinářské zážitky nebyla během našeho výletu nouze. Někteří žáci si pochutnali na čerstvě připravených palačinkách, které pro ně ukuchtili kluci ze sexty. To, že lze 15 km v bahně ujít jen v pantoflích a ponožkách, nám dokázal jeden z účastníků naší exkurze.

Naši "SVATOVÁCLAVSKOU EXKURZI" jsme si užili a přejeme všem, ať nás neopouští VÍRA, LÁSKA A NADĚJE :-)

Průvodci: Dvořáková, Macík, Augstenová

text: Augstenová