Gymnázium Třeboň

Třeboňský PŮL / MARATON / 10 KM

Atraktivní certifikovaná trať v přírodě Třeboňska nalákala v sobotu 15. října 2022 stovky nadšených běžců, kteří si chtěli poměřit své síly na třech tratích - klasické maratonské (42, 195 km), půlmaratonské (21,0975 km) a desetikilometrové. Mezi závodníky i organizátory byli hlavně díky naší tělocvikářce (a také zkušené a nadšené běžkyni) Petře Augstenové i další žáci naší školy. Na maratonské trati jsme zahlédli i spoustu našich absolventů.  Petra Augstenová přijala na půlmaratonské trati roli tzv. vodičky (tempo makers) na čas 1:45 hod. - jakkoliv umí tuto trasu běžet podstatně rychleji. Mezi běžci na půlmaratonské trati se neztratili ani naši žáci - Štěpánka Krynická, Václav Kučera nebo Šárka Sedláčková, desítku běželi Ema Vopelková a Adam Kopeček.

Na startu, po trati i v cíli byly desítky našich studentů, kteří pomáhali s organizací, fungovali jako navigátoři, předjezdci, v cíli např. podávali občerstvení a medaile - organizátoři si mimořádně pochvalovali jejich vstřícnost a profesionalitu. Protože byla většina dobrovolníků z našeho gymnázia, patří jim za jeho reprezentaci upřímný dík!

Gratulujeme všem závodníkům a přejeme co nejvíce následovníků - opravdu platí okřídlené heslo "Ve zdravém těle zdravý duch"!

ako

Tělocvikářka Petra Augstenová, hnací motor našich běžcůNěkteří žáci organizovali i běželiStart