Třídní exkurze mezi hasiče

Dne 8. 11. 2022 se naše třída tercie vydala na exkurzi na hasičskou stanici v Českých Budějovicích. Doprovázely nás třídní učitelka Miroslava Tomanová a paní učitelka Monika Lexová.

Na stanici nás uvítala a prováděla maminka našeho spolužáka Filipa, paní Kamila Mráčková. Zhlédli jsme prezentaci o tom, na jaké různé obory se dělí hasiči. Poté jsme si postupně všichni potmě prolezli klec, ve které hasiči cvičí orientaci, ostatní nás sledovali na kameře. Plnili jsme hasičské úkoly při hře ve virtuální realitě. Samozřejmě také došlo na prohlídku hasičského auta a paní Tomanová se nechala přenést žáky na vakuovém vaku. Viděli jsme také, jak se hasiči připravují na výjezd, protože kdesi ve městě začal hořet oheň.

Nakonec nám na stanici předvedli, co se stane, když na hořící pánev nalejete vodu. To bylo něco! Když se vám to stane doma, přikryjte pánev raději pokličkou, hlavně na ni nelijte vodu! Vysvětlí vám to i Kartoňáci:

Pak už jsme stanici museli opustit, ale na památku dostal každý z nás sluneční brýle s logem hasičů.

Moc jsme si exkurzi užili a jsme rádi, že nás na ni naše učitelky vzaly. Filipe, díky, že jsi nám návštěvu hasičů s mamkou zařídil!

Text: Annika Straková, 3.8

Foto: M. Lexová, M. Tomanová