Gymnázium Třeboň

Prima vypráví sekundě

Na našem gymnáziu je velmi podporováno prostředí, kdy se od sebe mohou něco naučit žáci mezi sebou i napříč ročníky (peer learning). Když se tak naskytne možnost, a jde navíc o zážitkovou formu, netřeba váhat! Po takové příležitosti hbitě skočily také paní učitelky Tereza Hronková a Jarmila Ďoubalová. Jejich třídy pro sebe navzájem v rámci předmětu český jazyk a literatura připravily divadelní představení. Sekunda zahájila školní rok dramatizací Starých pověstí českých, ale ani prima se nenechala zahanbit a ve středu 7.12.2022 vystoupila na téma vypravování, kdy nejprve představila tento slohový útvar, jeho typické znaky a úskalí, poté vše ilustrovala na vybraných dílech. Vedle renomovaných literárních příběhů (Staré řecké pověsti, Bible, Dekameron, Jan Werich - Jak na Šumavě obře vyhynuli) se tak diváci mohli potěšit i pohledem na zpracování slohových prací právě studentů primy. Závěrem byli žáci sekundy vybídnuti, aby zodpověděli otázky ve formě kvízu (Kahoot) a tři nejbystřejší odměněni sladkou cenou. 

Příprav se aktivně účastnila celá prima všemi schopnostmi, kterými disponuje: psala scénáře, hrála, moderovala, malovala, připravovala kvíz, namlouvala či stříhala video... Za toto nadšení jí patří obdiv. Současně však tímto srdečně děkujeme sekundě za pozornost a vytvoření příjemné atmosféry a těšíme se brzy opět na viděnou.

 

Text: Mgr. Tereza Hronková

Fotografie: Mgr. Jarmila Ďoubalová

 

Vypravování Toma Svejkovského - Pavouček a vránaVypravování Toma Svejkovského - Pavouček a vránaStaré řecké báje a pověsti - první člověkStaré řecké báje a pověsti - první člověkModerátořiBible - Kain a AbelBible - Kain a AbelDekameron - Den první, příběh osmýJan Werich - Jak na Šumavě obři vyhynuliJan Werich - Jak na Šumavě obři vyhynuliVypravování Julie Anny Karmazínové - Jarmila ve světě rohlíkůVypravování Julie Anny Karmazínové - Jarmila ve světě rohlíků

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout