Gymnázium Třeboň

Úspěch v soutěži Juvenes Translatores

Ve čtvrtek 9. března 2023 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků překladatelské soutěže Juvenes Translatores. Soutěž vyhlašuje každoročně generální ředitelství pro překlady při Evropské komisi ve spolupráci s Ústavem translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Soutěžící mohou překládat z libovolného úředního jazyka EU do kteréhokoli jiného úředního jazyka EU. Tato soutěž nabízí studentům vyzkoušet si práci překladatele a motivuje je ke studiu cizích jazyků.

Z celkového počtu 60 účastníků porota ocenila 10 nejlepších soutěžících, kteří od zastoupení Evropské komise v ČR obdrží hodnotné ceny. Letos se do této prestižní soutěže zapojily z našeho gymnázia dvě septimánky, z nichž Alenka Baštová s překladem v jazykové kombinaci ŠJ- ČJ s názvem " Program" získala skvělé 5. místo. Soutěžící, kteří se umístili před Alenkou, měli jazykové kombinace AJ- ČJ a FJ- ČJ. Alenčin text pojednává o magii a síle hudby, která propojuje národy a vybízí k vzájemnému respektu a porozumění napříč kulturami. Další oceněnou septimánkou je Markéta Kabelová, která získala 9. místo s překladem " Je věk pouhé číslo?" v jazykové kombinaci AJ-ČJ. Pouze 10 prvních soutěžících získalo diplomy s čestným uznáním.

Toto je mimořádný úspěch pro Gymnázium Třeboň, za který velice děkujeme jak Alence tak Markétce a do budoucna jim přejeme mnoho studijních i životních úspěchů.

Text: Hana Bušková, 12.3.2023

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout