Mentální koučink

V rámci rozšiřování a zkvalitňování nabídky našeho poradenského pracoviště bychom Vám představili novou službu pro naše žáky. Od letošního roku jim nabízíme možnost využít služby profesionálního kouče se specializací na koučování přímo ve školách. Mentální koučink je podněcující a tvořivý proces, který inspiruje k maximalizaci osobního a profesního potenciálu. Je to metoda řešení problémových situací. Primárně pracuje s myšlenkou, že odpovědi na otázky, které si ve svém životě klademe, známe pouze my sami. Úkolem kouče je provádět klienta na cestě při hledání odpovědí. Jedná se o proces individuálně tvořených otázek, ve kterém kouč pomáhá svému klientovi nalézt vlastní řešení problému.

S čím vám může kouč pomoci?

• Identita – prosazení se, sebevědomí, sebehodnocení, rozvoj osobnosti
  • Škola – spolužáci, učení, výběr školy, komunikace, organizace dne
  • Rodina – role, vztahy, koníčky
  • Cíle – životní, profesní, osobnostní, hodnoty
  • Stravovací návyky, závislosti, obezita, anorexie
  • Životní styl – sport, strava, spánek, volný čas, organizace dne

Mentální koučink je metoda práce s psychikou člověka, která je doporučována jako následná či preventivní práce před pomocí psychologickou či psychiatrickou. Profesionální mentální kouč je vázán kodexem ICF (International Couching Federation), který definuje etické standardy způsobem, který se shoduje se všemi příslušnými zákony a dohodami. Mimo jiné ctí zásadu mlčenlivosti, bezpečí a soukromí

Profesionálním mentálním koučem je na našem gymnáziu Mgr. Monika Lexová - pokud Vás jakkoliv oslovila naše nabídka, kontaktujte ji osobně v kabinetě cizích jazyků, nebo prostřednictvím e-mailové adresy mlexova@gymtrebon.cz.

ako

obr. https://mareslukas.com/soft-skills-koucink/