Úspěch v konverzační soutěži ve španělštině

Ve čtvrtek 16.března se konala v Domě dětí a mládeže v Českých Budějovicích krajská konverzační soutěž ve španělštině. V konkurenci gymnázií z Jihočeského kraje získala ve své kategorii Alenka Baštová ze septimy 2. místo, studenti kvinty Klárka Nováková 3. místo a Tomáš Petrů 4. místo.  Alenka Baštová je zapsaná jako náhradník pro reprezentaci  v celostátním kole.

Velice gratulujeme a děkujeme za  báječnou reprezentaci školy.

Toto je vyjádření Klárky Novákové k soutěži: " Ve čtvrtek jsme se zúčastnili konverzační soutěže ve španělštině v prostorách Hardtmuthovy vily v Českých Budějovicích. Po zahájení soutěže nás čekala písemná část, jejíž téma byl basketbal. Následovala konverzační část na téma, které jsme si vylosovali. Já jsem mluvila o cestování a dopravních prostředcích, Tomáš o španělštině jako o jazyku světového významu. Vyhlášení výsledků proběhlo v zimní zahradě,  která se nám velice líbila. Moc jsme si celou soutěž užili a získali nové zkušenosti. Věříme, že i v příštím roce se budeme moci zúčastnit."

text: Hana Bušková, 17.3.2023