Gymnázium Třeboň

Prezentace projektu Erasmus + , Sevilla 2023

Během měsíce března se uskutečnily prezentace přírodovědného projektu programu Erasmus +, Sevilla 2023. Celý projekt, který  nese název Voda našeho života - Agua de nuestra vida, vypracovali vybraní žáci oktávy, septimy, sexty, kvinty, čtvrtého, třetího a druhého ročníku. Projekt, který vznikl propojením teoretické a praktické výuky,  je rozdělený do pěti částí, jejichž zpracování si mezi sebou studenti rozdělili. 

Zde jsou jednotlivé části projektu: Slaná a sladká voda - septima; Úprava a čištění vod - třetí ročník; Zadržování vody v krajině- sexta; Fotosyntéza - čtvrtý ročník, Krebsův cyklus- oktáva; Vodní organismy v ČR a ve Španělsku - druhý ročník. Celý projekt má jak českou tak španělskou verzi.

Ve středu 1. března Rozálka Kocmichová a Eliška Mouralová, studentky oktávy, představily projekt ve španělštině žákům Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích. Ve čtvrtek 9. března si Veronika Sedláčková společně s Markétou Slívovou, studentky třetího ročníku, vyzkoušely prezentaci celého projektu v češtině na Přírodovědecké fakultě v Českých Budějovicích. Tentýž den týmy septimy, sexty a čtvrtého ročníku získaly velké uznání od zahraničních odborníků z Mexika, Peru a Španělska při představení projektu ve španělštině na Mikrobiologickém ústavu AV ČR v Třeboni.

 

text a foto: Hana Bušková, 18.3.2023

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout