Kyber komiks – soutěž pro žáky nižšího gymnázia a ZŠ

V rámci soutěže se žáci zamýšleli nad nebezpečím číhajícím na internetu, a toto téma ve formě příběhu následně zpracovali do komiksu. Komiks měl mít velikost A3 a musel obsahovat nejméně čtyři okna. Hodnotila se především kreativita, obsah i myšlenka.

Do soutěže se zapojilo celkem 77 žáků z primy až kvarty. Po vyřazení komiksů, které nesplňovaly kritéria zadání, jsme tak získali 17 komiksů, z nichž jsme jich pět poslali do mezi-školní soutěže oficiálním porotcům. Do nejužšího výběru se dostaly tři komiksy primy, jeden ze sekundy a jeden z tercie.

Finále soutěže se odehraje 18. dubna 2023 v Českých Budějovicích v rámci DIGI dne. Držte palce našim favoritům a prohlédněte si všechny rovněž krásné komiksy na mobilní výstavce na půdě. :-)

Postupující komiksy:

1 "On-line krádež" - Iva Gráfová a kol. (sekunda)

2. "Krvavá ruka - ponaučení" - Karolína Kamišová a kol. (prima)

3. "Muž s maskou" - Adéla Koláčková a kol. (tercie)

4. "Sleduje tě přes hru. Coóó! Jo, má pravdu, fakt" - Tereza Malecová a kol. (prima)

5. "Umřel jsi, zaplať" - Patrik Werner a kol. (prima)

Zapsala: Petra Šálková Dufková, 3. dubna 2023

On-line krádež (sekunda)Krvavá ruka - ponaučení (prima)Sleduje tě přes hru (prima)Muž s maskou (tercie)Umřel jsi, zaplať (prima)