Gymnázium Třeboň
Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

1. ročník a kvinta v Českých Budějovicích

Prvním bodem programu byly gotické památky v Českých Budějovicích. Obě třídy vypracovávaly úkoly v pracovním listu, žáci prvního ročníku měli k dispozici odborného průvodce z NPÚ, kvintáni to zvládali sami. Třebaže chvílemi pršelo, zima nebyla tak velká a vše se zvládlo ve vyhrazeném čase. Další bod byla návštěva Britského centra, kde jsme si v suchu a teple vyslechli možnosti jak zapracovat na zlepšení své angličtiny. Toto centrum nabízí mimo jiné půjčování anglické literatury z různých oborů a různé úrovně jazykových znalostí, dále pořádá zajímavé přednášky rodilých mluvčích, také se zde můžete nechat nezávisle otestovat, jakou úroveň už jste dosáhli nebo se přihlásit ke složení mezinárodně uznávaných zkoušek. 

Po krátké pauze na oběd jsme se vydali posíleni na duchu i na těle na okraj Budějovic, kde se nachází areál ČOV. Teprve tady nás dostihla nepříznivá předpověď a za deště a studeného větru jsme se seznámili s postupnem, jak z ošklivé šedivé páchnoucí tekutiny, která se valí kanály, udělat zase průhlednou říční vodu. Děkujeme oběma odborným průvodcům, kteří s námi prohlídku absolvovali, že to nevzdali a snažili se nám navzdory počasí ukázat a vysvětlit celý postup.

Text a foto: J. Mašková, L. Kopečková

 

kvinta a gotické Budějoviceprvák a lomený obloukBritské centrumTakhle to vypadá na začátku, barva ani zápach nic mocna konci už docela čistá voda jako v řecemezitím musí voda projít několika stupni čištěník tomu jsou potřeba různé technologieposlední, výstupní kontrola

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout