Duben primy byl ve znamení čtení

Prima duben zasvětila čtení. Na začátku měsíce (3. dubna) se zúčastnila Souboje čtenářů. Tento soutěžní kvíz ověřuje schopnosti pozorného čtení a současně vyžaduje dobré plánování a velkou dávku spolupráce v rámci celého kolektivu ročníku. Do akce se zapojilo 88 tříd z celé České republiky a naši studenti obsadili krásné šestnácté místo. 24. dubna se pak třída vydala prozkoumat taje Městké knihovny Třeboň. Průvodcem jí byla paní ředitelka Vlasta Petrová, která si pro žáky připravila pestrý a poutavý program. Uvidíte-li primána například s Ottovým slovníkem naučným, nedivte se, jen definitivně propadl kouzlu moudrých knih.

Fotografie a text: Mgr. Tereza Hronková

Návštěva knihovnySouboj čtenářůJednotlivé týmy byly rozděleny podle přečtené knihy.