Tercie a sekunda v Praze

Třídy tercie a sekunda se vydaly ve středu 28. 6. 23 vlakem na celý den do Prahy.

Žáci navštívili Poslaneckou sněmovnu, kde právě probíhalo hlasování o zákonu o pozemních komunikacích, a sledovali proces schvalování z galerie. Účast poslanců byla vysoká, a tak bylo o pauze možné zahlédnout mnohé ministry a současného i bývalého premiéra z blízka. Kromě prohlídky budovy, kde žáky nejvíce zaujaly důležité listiny, jako např. Zlatá bula sicilská, se děti osobně setkaly s poslankyní Pavlínou Vaňkovou. Ta se třídám věnovala a vysvětlovala legislativní postupy a fungování Parlamentu. Pozdravit přišel také poslanec a učitel Šimon Heller. Poté si žáci prošli některé zajímavosti a památky v centru Prahy a program zakončili v LaserAreně. Třída sekunda se po návratu do Třeboně vrátila do školy na přespáním v tělocvičně.

Děkujeme paní učitelce Tomanové za organizaci.

Text: JĎo
Foto: MTo, JĎo