VÁVROVKA - PROŽITKOVÝ KURZ

VÁVROVKA - BUGINA 23

Ve dnech 27. - 29. 9. 2023 se žáci kvinty zúčastnili tradičního prožitkového kurzu na Vávrovce.

Dobrodružství nám začalo ve středu na vlakovém nádraží ve Veselí nad Lužnicí, kde byli žáci kvinty rozděleni do třech skupin a vysláni s mapou na Vávrovku. Cestou plnili zadané úkoly, které prezentovali při večerním představení, a tak jsme mohli nahlédnout pod pokličku jednotlivých kultur: BOBOBONGA, DONDURASU A KRUTENBURSKA.

Jak vysokou věž postavíte z beden od piva? Zvládnete odklikat abecedu pod minutu? Prolezete bez doteku pavučinou a zvládnete poslepu udělat z 50 metrového lana čtverec? Nemá to zase nějaký háček? Čtvrtek byl ve znamení aktivit, které prověřili naše uvažování, spolupráci, komunikaci a hlavně trpělivost.

BUGINA 23, tajemné téma, nad kterým jsme přemýšleli celý náš pobyt, dostalo jasný obrys v pátek ráno. Jednotlivé týmy měly za úkol zkonstruovat vozítko, které ujede 500 m a bude zatáčet, časový limit - 3 hodiny.  Jak je dobrým zvykem na Vávrovce, zase tam bylo nějaké ale.... ale POVEDLO SE!

Prožitkový kurz byl opravdu prožitkový a hodně intenzivní. Smích, pláč, vztek, radost, euforie, energie, únava, objímání, smutek... Vše tam bylo...

Já osobně jsem si Vávrovku náramně užila. Viděla jsem kvintány, jak si umí poradit s náročnými úkoly, spolupracovat, jak umí svá díla prezentovat, umí být sebekritičtí, umí sei pochválit a nebojí se posouvat své hranice. Trochu jsem trnula, když vzali sekyrku, pilu nebo kladivo do ruky, ale i to zvládli... ufff.

Děkujeme celému týmu Vávrovky a kvartáni se už teď mají na co těšit.

Petra Augstenová

Foto: tým Vávrovka