Gymnázium Třeboň

Mezinárodní den matematiky se blíží

Mezinárodní den matematiky (Den Pí) je každoroční celosvětovou oslavou této vědy. Krátce před 14. březnem jsou školy a další vzdělávací instituce všech států vyzvány k účasti na oslavách. A protože letošní téma „Hrajeme si s matematikou“ nás zaujalo, rozhodli jsme se k nim aktivně připojit.

Čtvrteční hodiny matematiky zejména na nižším gymnáziu budou tedy poněkud netradiční. Přípravy programu pro primu a sekundu se ujali žáci kvarty, kteří proto momentálně usilovně dokončují přípravu netradičních logických a matematických úloh pro své mladší spolužáky.  Tercii, která má letos číslo „pí“ přímo v tematickém plánu, si vzala na starost jejich paní učitelka matematiky Petra Augstenová a připravila jim celé dopoledne plné venkovních i vnitřních aktivit, zaměřených mimo jiné i na tuto konstantu.

„Hravé“ aktivity pro žáky vyššího gymnázia zařadí do hodin podle svého uvážení jednotliví vyučující matematiky.

Na odpoledne připravují žáci druhého ročníku turnaj ve hře s čísly Matematico online. Tento turnaj proběhne v učebně PC1 od 14:15 do 15:00 a vítáni budou nejen žáci všech ročníků gymnázia, ale i hraví vyučující.

Matematico je jednoduchá logická hra s čísly. K jejímu hraní nejsou nutné žádné speciální matematické znalosti, stačí pouhá orientace v posloupnosti čísel od 1 o 13 a chuť si zahrát. Případné zájemce o účast prosíme o předběžné nastudování pravidel zde: http://www.matematico.cz/.

Přihlašovat se můžete buď u svých vyučujících matematiky, nebo přímo u paní učitelky Čurdové. Nejlepší možností pak je zapsat se na startovní listinu, která bude vyvěšena na nástěnce vedle učebny fyziky na 1. patře.

Více o Mezinárodním dni matematiky najdete zde: https://www.idm314.org/.

 

Zapsala: M. Tomanová, 12. 3. 2024

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout