Úspěch v krajském kole fyzikální olympiády

Ve středu 24. dubna 2024 se konalo v Českých Budějovicích krajské kolo fyzikální olympiády. Po splnění úloh školního kola do tohoto kola postoupilo 5 našich žáků.

Soutěžící řešili 4 náročné teoretické úlohy.

V kategorii C (2. ročník středních škol) se soutěže zúčastnilo 28 soutěžících a naši školu úspěšně reprezentoval Richard Šusta z 2. ročníku. V kategorii D (1. ročník středních škol a kvinta víceletých gymnázií) se zúčastnilo soutěže 33 soutěžících a všichni naši soutěžící Tomáš Michal, Ondřej Michal, Daniel Šikr a Jan Psík z kvinty se stali úspěšnými řešiteli. Tomáš Michal v soutěži zvítězil, získal 40 bodů ze 40 možných a obsadil tak vynikající 1. místo.

Všem našim soutěžícím velmi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Text: Zbyněk Matějka, 9. 5. 2024