Gymnázium Třeboň

SPORTOVNĚ - ZEMĚPISNÝ KURZ (septima)

V pondělí 3. června jsme za doprovodu pana učitele Macíka, pana učitele Krynického a paní učitelky Augstenové započali cestu sportovně-zeměpisným kurzem. První den jsme strávili v okolí školy a poznali jsme Třeboň za použití buzoly a řízení se azimuty. V odpoledních hodinách jsme si potom teoreticky i prakticky procvičili základy první pomoci.
V úterý a ve středu jsme už čas trávili na třeboňské loděnici, kde probíhala samotná vodácká průprava na Světě. Rozdělili jsme si role na háčky a kormidelníky, učili se pracovat s kanoemi, hráli si na gondoliéry a dali dohromady výsadkářské flotily, které se posléze vylodili proti znepřáteleným paddle-boardistům, kteří šli úspěšně ke dnu. Oslavili jsme narozeniny, vyzkoušeli veslařské trenažéry a získané dovednosti v plavení jsme zužitkovali při závěrečném závodu. Středeční odpoledne jsme zakončili na hřišti při hře plážového volleyballu a fotbalu.
Čtvrtečního rána jsme se vydali do Vyššího Brodu, kde náš kurz vyvrcholil ve sjíždění Vltavy. Cílem dne byl kemp nedaleko Rožmberka nad Vltavou, volný večer zaplnilo koupání v řece a zpívání s kytarou Martina Krynického, u ohně mezitím otvírala Michelinská restaurace Jendy Kuchtila a Tomáše Slanečka. Plavba plná soulodění a vodních bitev probíhala až do pátečního odpoledne, za instruktáže a pomoci jsme překonali všech devět jezů a definitivně mohli zakotvit v Českém Krumlově. Část z nás si zážitek prodloužila až do sobotního dopoledne a pak už jsme se vrátili plní dojmů zpět domů s tím, že máme na co vzpomínat.

Septima

Foto: Augstenová

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout