Gymnázium Třeboň

Školní výlet kvarty - Vlkovské pískovny

Úterý 23. 6. 2026. Krásný červnový den. Kvarta míří vlakem do Frahelže. Po vystoupení z vlaku a asi 6km procházce a poměrně dlouhé pauze na oběd jsme se i přes obrovské vedro vypravili na Vlkovskou pískovnu. Tam přišla zas a opět řada na nutné občerstvení. Následně jsme si vyzkoušeli naše šance vyhrát volejbalový turnaj. Nevypadá to však slibně... Odtud jsme přešli k pískovně, kde přišlo vytoužené koupání, což nám naplnilo většinu odpoledne. 

Hlavní postřehy z výletu jsou: Opravdu nás překvapil Patrikův cit pro hudbu. Zejména pro skladby Haničky Zagorové. Celou cestu nás doprovázela duhová víla a sladké mámení. Když přišlo na koupání v pískovně, zjistili jsme, že je mnohem lepší trávit výlet u vody a písku než v rozpáleném městě a stísněném vlaku. Díky velice chutnému jídlu z Vlkovské hospody (většina lidí zvolila osvědčený evergreen – smažák), máme alespoň na týden plné žaludky a uspokojené chuťové pohárky. A co víc si přát…

Po návratu z pískoven do školy jsme si objednali pizzu podle preferencí. Někteří měli, kvůli nestabilní klimatizaci, a tedy ukrutnému vedru, pocit, že jsou na Havaji, a tak si podle toho i objednali. Vše jsme snědli a vydali se na průzkum noční opuštěné školy. Pak nás napadlo si zahrát noční schovku. Následovala dvě úžasná kola, při kterých se někteří schovali tak promyšleně, že po nich vyhlásila pátrání celá třída.  

Výlet se podařil i přes menší komplikace, které nakonec spojily třídní kolektiv do jedné velké party. Na klidný průběh dohlížely třídní učitelka T. Hronková a matikářka paní M. Bártová. Možná, že spánek na zemi nebyl úplně nejlepším zakončením celého roku, výlet ale rozhodně považujeme za úspěšný. Těšíme se na další blížící se akce, hlavně na Vávrovku v příštím roce! 

Text: studenti kvarti

Foto: THr, MBá

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout