Gymnázium Třeboň

2. ročník - Exkurze Diakonie Rolnička v Soběslavi

Třída 2. ročník se v letošním roce účastnila sbírky Rolničkový den, ve které se jí podařilo vybrat v Třeboni dosud rekordní částku 31 278 Kč. Za odměnu jsme byli pozváni na exkurzi do Soběslavi. Nedříve jsme si prohlédli chráněné dílny a místnosti pro služby určené dospělým klientům. Poté jsme se přesunuli do areálu speciálních škol v Mrázkově ulici. Viděli jsme nejen třídy (často uprostřed výuky), ale i místnosti pro poskytování speciálních služeb. Na závěr exkurze jsme s žáky speciální školy sehráli přátelské setkání v Boccii (hra podobná petangu nebo curlingu), ve kterém se projevila větší zkušenost soběslavských dětí a po jednoznačném průběhu jsme utrpěli nelichotivou porážku 0:10. 

Martin Krynický

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout