Gymnázium Třeboň

Laboratorní cvičení z chemie pro ZŠ

Ve středu 24. 6. 2026 si žáci ze tří osmých ročníků ZŠ Na Sadech mohli vyzkoušet měření pH roztoků látek, se kterými se běžně setkávají v domácnosti. Zjišťovali, jak kyselá je Cola nebo víno, že pivo opravdu není zásadité a jak agresivní je prací prášek. 

V mezičase si také pod vedením žáků ze sexty Marcely Theerové a Vítka Přibyla zahráli několik her na procvičení angličtiny. 

Děkuji našim sextánům i kolegům, ze ZŠ Na Sadech za zdárný průběh našeho badatelského dopolene.

Text a foto: ŠOt

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout