Sportovně-zeměpisný kurz 3. ročníku

Účelem kurzu bylo naučit se na kanoích, orientaci v přírodě, první pomoc a mnoho dalších užitečných činností. Součástí programu byl i vodácký výlet po řece Lužnici, na který se kvůli špatnému počasí nedostalo, a byl přesunut na červen.

V pondělí ráno se třída rozdělila na dvě skupiny. První skupina se pod dohledem pana Rosochy vydala do školní počítačové učebny, kde se zabývala různými zeměpisnými programy. Žáci měli možnost zkontrolovat své pozemky v katastru nemovitostí. Také si ukázali různé nivelační body, které odpoledne viděli na živo. Zajímavým zpestřením celého dne bylo hledání kešek.

Druhá skupina se vydala po hrázi Světa na Ostende. Díky krásnému počasí mohli pan Werner a paní Krčálová pustit své svěřence na kanoe a doufat, že se nikdo neutopí. Všichni absolvovali základní vodácký výcvik v jízdě na kanoi. Dopoledním programem bylo hraní nohejbalu a školení první pomoci. Zde si žáci vyzkoušeli nepřímou masáž srdce a dýchání z úst do úst. Slunečný den byl završen soutěžemi na kanoích.

V úterý se obě skupiny prohodily. Ve středu bylo ošklivě, a tak se sportovní den přesunul z Ostende do školní tělocvičny. Náplní celého dopoledne byl turnaj v nohejbalu smíšených trojic, který ovládl Pavel Tůma spolu s Eliškou Bakulovou a Markétou Cehákovou. Celý kurz byl ukončen vybíjenou a florbalem.

Všichni účastníci kurzu přistupovali k výuce zodpovědně, zvládli požadované dovednosti velmi dobře a mohou se těšit na červnové sjíždění Lužnice.

Marika Hamrová 3. ročník