Přečtěte si popis výtvarného areálu od zapáleného žáka výtvarníka.

Prostory pro výuku výtvarné výchovy se v roce 2019 drasticky změnily. Učebna, ateliér a sklad se z jedné malé místnosti přesunuly na místo bývalého areálu chemie a vznikly tak 3 specializované místnosti. Areál se nachází v prvním patře. Na konci chodby v pravém křídle budovy projdete posledními dveřmi vpravo a vstoupíte do učebny specializované zejména na výklad. V zadní části učebny se nachází sušák na obrazy a malá knihovna. Pravou stěnu učebny zde zdobí některá z děl studentů.

V levé části učebny se nacházejí prosklené dveře spojující doslova teorii a praxi. Skrz tyto dveře se dostanete do ateliéru, který jako v předchozí místnosti zdobí díla studenstva. Hned za dveřmi je velký dřez, skříně s nejrůznějšími barvami a malé žlutavé boxíky s nejrůznějšími druhy dřevěných tyček plněných různobarevným grafitem. Naproti skleněným dveřím je velká konstrukce na ukládání uměleckých děl. Na pravé stěně ateliéru jsou dvoje dveře, ty, které se nacházejí blíže zmíněné konstrukci vedou do kabinetu výtvarné výchovy. Druhé zmiňované dveře vedou spět na chodbu.

Právě zmiňovaný kabinet je podlouhlá útulná místnost, na níž částečně sedí popis hobití nory J. R. R. Tolkiena. Na jednom konci je místnost předělena stěnou a dveřmi, které vedou do skladu. Sklad, leč se může zdát chaotickým, v sobě uschovává nejrůznější materiály, od sádry přes dráty až po staré a vyřazené chemické nádobí. Na druhé straně kabinetu za tmavě modrým pracovním stolem jsou dveře, vedoucí zpátky na chodbu.

Autor:

Přítel všehož umění…

Michal Bouda

Poznámka autora:

Kdysi jsem nebyl příznivcem nového areálu výtvarné výchovy ale časem i mě okouzlilo jeho rozpoložení, velká okna a opravdu velká možnost se realizovat, děkuji.