Charakteristika aktivit školního metodika prevence

Metodik prevence je pedagog, který má na starosti prevenci rizikového chování žáků. Připravuje komplexní plán výchovných aktivit určených jednotlivým třídním kolektivům podle specifických potřeb. Spolupracuje s externími odborníky z několika organizací.

Ve školním roce 2022/2023 spolupracujeme s těmito organizacemi:

S ohledem na rostoucí ceny certifikovaných preventivních programů a jejich ne vždy "adekvátní kvalitu" jsme se letos rozhodli, že si pokusíme vystačit "jinak".  Budeme co nejvíce zapojovat vlastní vyučující, komunikačně zdatné a proškolené žáky z vyšších ročníků, jejich rodiče i známé, kteří mají osobní i profesní zkušenost v různých oblastech prevence.

Již se nám podařilo navázat spolupráci s:

1) Revolution Train Nadační fond Nové Česko (s laskavým finančním přispěním města Třeboň)

2) Policie ČR (pprap. Martina Sokolíková) (pro oblast bezpečnosti na internetu i v reálném životě)

3) odborníci na sebeobranu a Krav Maga (České Budějovice, Třeboň)

4) lékaři a medici z 1., 2 i 3. lékařské fakulty Praha

5) Hasičský záchranný sbor ČR, ČB