Základní informace - (nejen) úterky u Terky

Dobrý den, milí studenti, rodiče a vůbec všichni přátelé třeboňského gymnázia,

už pátý rok působím na naší škole jako školní psycholožka. Dovoluji se Vám znovu představit a připomenout, jak tato služba může fungovat , abyste ji mohli co nejlépe a nejintenzivněji využívat.

K mé osobě jen krátce, jsem hrdou absolventkou třeboňského gymnázia, po jehož dokončení jsem absolvovala magisterské studium psychologie na filozofické fakultě univerzity Palackého v Olomouci. Během vysoké školy jsem navštěvovala například kurz krizové intervence či studium učitelské způsobilosti. V současné době si kromě spolupráce s gymnáziem užívám rodičovské dovolené a externě pracuji pro Středisko rané péče v Českých Budějovicích.

Ve škole mám moc pěkně zařízenou pracovnu, o kterou se se mnou obětavě rozdělila redakce školního časopisu GYM.  V novém školním roce 2017/2018 mne zde naleznete pravidelně každé dopoledne, tedy od pondělí do pátku v čase od 7:30 do 10:35, odpoledne pak v úterý od 14:00 do 17:00, čtvrteční a páteční odpoledne mám pak vyhrazeno ve stejném čase pro předem domluvené schůzky. Konzultaci je vhodnější domluvit předem na telefonu 774 454 923 nebo prostřednictvím emailové adresy tmarikova@gymtrebon.cz. V akutních případech však klepejte bez ostychu bez předchozí domluvy! Email a telefon můžete samozřejmě používat přímo ke konzultacím v případě, že je vám tento způsob komunikace z jakéhokoli důvodu příjemnější než osobní schůzka.

A kdy přijít? Kdykoli se ocitnete v situaci, kdy budete chtít či potřebovat naslouchající ucho, které Vás neodsoudí a možná nabídne nový pohled na věc ať už řešíte vztahy, školu, sebe, kamarády, způsob, jak se učit, nebo na jakou VŠ podat přihlášku či cokoli jiného. Kromě osobních rozhovorů se budeme potkávat také na různých besedách o zajímavých tématech nebo na stránkách školního časopisu GYM.
Na závěr bych chtěla podotknout, že tato nabídka neplatí pouze pro studenty, ale obrátit se na mne můžete samozřejmě i vy, rodiče, a to na stejném telefonním čísle a emailové adrese napsaném výše, k dispozici budu také na rodičovských schůzkách.
     Moc se těším na každého, kdo si postupně najde cestu do kumbálu se žlutým kanapem. Chce to trochu odvahy a úsilí překonat prvotní ostych, ale věřím, že se Vám vložená energie vrátí a společně se nám povede z gymnázia – a teď myslím na lidi, spíš než na cihly a lavice – udělat školu, ve které bude co nejméně strachu, smutku, vzteku a nedorozumění, školu, do které budete chodit rádi, s úsměvem a s vědomím, že na nic na světě nejste sami.

Vaše

Tereza Maříková

Kontaktovat mne můžete:

na telefonu: 774 454 923

na emailu: tmarikova@gymtrebon.cz

Ve škole mne zastihnete:

PO - PÁ  7:30 - 10.35

a také odpoledne:

ÚT   14:00 - 17:00

ČT   14:00 - 16:00 (domluvené schůzky)

PÁ   (domluvené schůzky)

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pol. do 14.00