Po vlasti se svatým Václavem - generálka

Ve čtvrtek 4.4 .je plánována zcela nová akce pro všechny studenty školy. Původně zamýšlený  podzimní termín se ukázal v letošním roce příliš časný. V dalších letech by babí léto koncem září bylo tou správnou chvílí. Proto ten název.

Hlavní myšlenkou je dát studentům vybrat kam, s kým, za kolik a na jak dlouho pojedou na poznávací exkurzi do zatím opomíjených míst. Pokud generální zkouška klapne a budeme v dalších letech pokračovat, obdobné či stejné trasy budou na výběr také. Během studia může student absolvovat postupně všechny.

! pozor -  jedná se o ,,zcela normální ,,  školní akci, při neúčasti  budou počítány absence do dějepisu, biologie, zeměpisu , tělesné výchovy !

Počítá se s aktivním zapojením studentů. Přihlášení zpracují před odjezdem nějaké téma týkající se trasy, během exkurze s ním seznámí ostatní, po návratu se pochlubí  ostatním trasám.

Program bude upravován ,, za pochodu" vedoucími,  plány jsou maximalistické a je třeba  zkusit, co je reálné stihnout. Záleží také na počasí  a schopnostech  ,,posádky".

Bude na výběr celkem  8 možností

SEVER – nejdelší, při plném autobusu a využití nejdražších vstupů  cena asi 500 Kč

návrat po 21,oo

dozor  Drábková, Janů

Kutná Hora – doly na těžbu stříbra ( pro klaustrofobiky muzeum), chrám S. Barbory, zámek Kačina s anglickým parkem navazující na výjimečnou barokně zachovalou strukrturu krajiny, pohled na křídovou tabuli Polabí , při dobré viditelnosti typické geomorfologické útvary - Trosky...,

tepelná elektrárna Chvaletice s překladištěm uhlí na Labi, Kladruby  – rehabilitační ústav, výstup na rozhlednu na Blaníku – romantika při západu slunce, mírně zšeřelé bojiště u Jankova

trasa vhodná pro humanitně i přírodovědně zaměrěné studenty

VÝCHOD

návrat kolem 18,oo,  cena asi 350Kč

dozor Pražák, Benedová

Třebíč – výjiměčné město ( a novináři z Prahy si ho pletou s Třeboní) se zachovalým židovským městem a hřbitovem, bazilika, nově otevřeným moderním interaktivním muzeem v zámku, muzeem jaguárů, větrným mlýnem..., Mrákotín – významný lom na těžbu žuly, výstup na Javořici

trasa vhodná především pro humanitně zaměřené studenty

JIH

kratší trasa, návrat kolem 16,oo      kalkulace autobusu asi 200,- Kč

dozor Otepková, Mašková

Pramen Lužnice,Hojná Voda, přechod přes Kraví horu do Dobré Vody, tvrz Žumberk, jedna z možností v okolí Borovan (Buškův Hamr, Trocnov, meandry Lužnice, Stropnice, Muzeum hranice )

ZÁPAD

návrat klem 19,oo     kalkulace autobusu asi 250,- Kč

dozor Kopeček, Tichá

Červený Dvůr – oblíbené místo Schwarzenberků (možnost navštívit nádherně vyzdobené sály), naučná stezka v  parku, léčebna závislostí – předběžně domluvena krátká informace o  fungování ústavu, Chvalšiny - muzeum Schwarzenberského kanálu, Jelení vrchy, vycházka podél Schwarzenberského kanálu

TŘEBOŇSKO – vlak

návrat kolem 15 oo , cena : jizdenka na vlak Třeboň - Majdalena

dozor Rosocha, Werner

vlakem do Majdalena nádraží, pěšky ( asi 20km) - počátek Zlaté stoky,  rybniční soustava u Lutové, Rozvodí , Novořecká hráz a bašta, Třeboň

trasa vhodná pro turisty a přespolní studenty ČB, JH apod. , využijte možnosti prohlédnout si díla rybníkářů dřív než je v sezoně zaplní turisté a komáři

TŘEBOŇSKO – pěšky

návrat kolem 13 oo

dozor Čurdová, Krynický

okolo Světa – populární okruh s naučnu stezkou

povinnost pro všechny, kteří zde ještě nešli , nouzovka pro ty , co odpoledne potřebují nutně na klavír apod.

TŘEBOŇ

dozor Císařová, Pazourek, Havlová

zámek, archív, klášter...

základní seznámení s městem pro začátečníky, cizince

GYMNÁZIUM

dozor Matějka – pevný bod ve vesmíru,  Liška

pomocné a nutné práce,usilovné kolektivní a individuální studium

aktivita pro maturitní ročníky, rekonvalescenty nebo ignoranty

Jak si vybrat

Na nástěnce  u šaten budou podrobnější rozpisy s mapami a archy s  příslušným počtem míst ( u autobusů zatím 42 pro studenty )

S výběrem začnou podle časového harmonogramu nejstarší studenti. Postupně  si vyberou všechny ročníky. A uvidíme.

Je to generálka!!!  Očekávám chaos a děs !!! Můžete mne překvapit jen mile.

Pokud si tímto systémem dokáží vybrat ročníkové cesty gymnazisté např. v Liberci ( a to jedou na týden do Rumunska, Francie apod., takže náročnost přípravy je nesrovnatelná) a funguje to léta , snad to zvládnem taky.

Svatý Václave, oroduj za nás.