Vyučující českého jazyka

Mgr. Petr Kopeček

Mgr. Zdeněk Kučera

Mgr. Ludmila Císařová

tip: kliknutím na jednotlivé fotografie se dostanete na profily vyučujících...

Cíle předmětu

• Předmětu český jazyk a literatura je na našem gymnáziu věnováno v rámci platného učebního plánu od tří do pěti hodin týdně v osmiletém i čtyřletém gymnáziu. Je završen povinnou maturitní zkouškou a zahrnuje tři disciplíny – jazyk, stylistiku (a rétoriku) a literaturu. Snažíme se je v hodinách co nejefektivněji propojovat. Prioritou je u nás četba hodnotné české i světové literatury – hledání motivací pro rozvoj tzv. čtenářské gramotnosti věnujeme maximum času. Podporujeme čtenářské nadšení našich žáků neustálým doplňování titulů v žákovské i učitelské, velmi nadstandardně vybavené, knihovně, už několik let se nám daří provozovat projekt Přečti a vrať, založený na dobrovolném dárcovství oblíbených knih.
    V rámci předmětu český jazyk a literatura pořádáme velký počet motivačních akcí – odborných exkurzí, návštěv divadel, pořádání besed se zajímavými osobnostmi, diskusních fór či novinářských workshopů.

Naše aktivity

Učebnice

Soutěže a olympiády

• naše gymnázium se pravidelně účastní recitační soutěže, olympiády v českém jazyce a projektu Mf Dnes Studenti čtou a píší noviny
  • konkrétní informace naleznete v Aktualitách

Plán exkurzí

Co studenta čeká a nemine

Užitečné odkazy

www.novamaturita.cz - vše o maturitě

Pravidla českého pravopisu - online - pokud si nejste jisti, jak se dané slovo píše

www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna - vyřeší každý jazykový problém

Závěrečné práce - důležité informace

Souhrnné informace k psaní závěrečných prací pro školní rok 2018/2019

Zobrazit článek

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň