Vyučující českého jazyka

Mgr. Zdeněk Kučera

Mgr. Ivana Malechová
Mgr. Lucie Mylerová Paurová

tip: kliknutím na jednotlivé fotografie se dostanete na profily vyučujících...

Cíle předmětu

• Předmětu český jazyk a literatura je na našem gymnáziu věnováno v rámci platného učebního plánu od tří do pěti hodin týdně v osmiletém i čtyřletém gymnáziu. Je završen povinnou maturitní zkouškou a zahrnuje tři disciplíny – jazyk, stylistiku (a rétoriku) a literaturu. Snažíme se je v hodinách co nejefektivněji propojovat. Prioritou je u nás četba hodnotné české i světové literatury – hledání motivací pro rozvoj tzv. čtenářské gramotnosti věnujeme maximum času. Podporujeme čtenářské nadšení našich žáků neustálým doplňování titulů v žákovské i učitelské, velmi nadstandardně vybavené, knihovně, už několik let se nám daří provozovat projekt Přečti a vrať, založený na dobrovolném dárcovství oblíbených knih.
    V rámci předmětu český jazyk a literatura pořádáme velký počet motivačních akcí – odborných exkurzí, návštěv divadel, pořádání besed se zajímavými osobnostmi, diskusních fór či novinářských workshopů.

Naše aktivity

Učebnice

Soutěže a olympiády

• naše gymnázium se pravidelně účastní recitační soutěže, olympiády v českém jazyce a projektu Mf Dnes Studenti čtou a píší noviny
  • konkrétní informace naleznete v Aktualitách

Plán exkurzí

Co studenta čeká a nemine

Užitečné odkazy

www.novamaturita.cz - vše o maturitě

Pravidla českého pravopisu - online - pokud si nejste jisti, jak se dané slovo píše

www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna - vyřeší každý jazykový problém

Závěrečné práce - důležité informace

Souhrnné informace k psaní závěrečných prací pro školní rok 2019/2020

Zobrazit článek

Karneval pro nižší gymnázium

30. 1. 2020 - karneval pro nižší gymnázium

Pololetní prázdniny

Pololetní prázdniny 31. 1. 2020

Humanitní a přírodovědný kurz

Ve dnech 23. 1. a 24. 1. 2020 se uskuteční humanitní a přírodovědný kurz pro žáky VIII. a 4. ročníku.

Pedagogická rada

27.01.2020 od 14.00 hod.