IKT

Office Aréna 2024

Úspěchy v krajském kole soutěže Office Aréna 2024, postup do celostátního kola

Co s námi a našimi dětmi dělají digitální technologie?

Ve dnech 8. - 10. dubna 2024 bude na našem gymnáziu pracovat s žáky, rodiči i učiteli Jan Kršňák, autor populární knihy Digiděti. Jak pracovat se silou, která nás i naše žáky přitahuje k digitálním technologiím? Jak rozumět postupné digitalizaci společnosti, jak neztratit sám sebe ani své dítě ani svého žáka? Kde je zdravá hranice v používání chytrých telefonů? Mají existovat pravidla v používání mobilů při výuce a kdo je má nastavit? Třeba i na tyto otázky budeme společně hledat odpovědi.

Umělá inteligence a naše gymnázium

Naše gymnázium se stalo pilotní školou, která bude ověřovat nově vznikající metodické materiály kurikula umělé inteligence pro základní a střední školy. Nechceme, aby nás předběhla ani doba, ani naši žáci - budeme pečlivě pracovat na inspirativním vzdělávacím obsahu nejen pro novou informatiku, ale obecně pro rozvoj všech digitálních kompetencí. V listopadu nás okouzlila cesta Evy Nečasové a její AI dětem, na kterou jsme se rozhodli vydat spolu s ní a jejím týmem.

Obrovský úspěch v soutěži Office Aréna 2023

Eliška Mouralová v celostátním kole soutěže Office Aréna 2023 obsadila 1. místo a postupuje do celosvětového finále, které se uskuteční v létě v USA.

Office Aréna 2023 - KK

Vynikající úspěch - 2. místo v krajském kole soutěže Office Aréna 2023 v kategorii B a postup do celostátního kola

Vzorník barev filamentů

Vzorník barev filamentů pro 3D tisk