Návštěva z Uetersenu

Po osmi měsících jsme se opět setkali s našimi výměnnými partnery z Německa. Skupina studentů z Uetersenu nepřijela kompletní, to ale nevadilo úspěšnému průběhu této akce. Všichni jsme se srdečně přivítali ve čtvrtek 13. 6. 2013.

Čekal nás plně nabitý týden nových zážitků a hlavně využívání našich znalostí angličtiny. Každý se toho zhostil trochu jinak a tak občas došlo ke vtipným situacím kvůli jazykové bariéře.

Hned první den v pátek, jsme naše hosty uvítali ve škole a poté provedli naším malebným městem. Z důvodu velkého horka a dlouhé trasy, jsme naše Němce utahali téměř okamžitě. Večer následoval program individuálně a tak se někteří vydali například na Veselské slavnosti nebo do víru noci k třeboňskému pivovaru.

Sobotní den byl věnován prohlídce Prahy. Po výšlapu na Petřín a téměř sprintu kolem Pražského hradu, po Staroměstském náměstí až na „Václavák“ se dostalo, hlavně dívkách, odměny ve formě několika hodin nakupování.

Nejdříve zatažené nedělní ráno se postupně přehouplo ve skutečně slunečný den, který většina z nás proležela na pískovně u Majdaleny. Někteří se však vydali například na Hlubokou, do Českého Krumlova nebo do zoo v Jihlavě.

Během celého pobytu jsme museli vytvořit komiksy ve skupinách, které bychom na konci prezentovali. Tomuto úkolu bylo věnováno hlavně pondělní dopoledne, jež jsme strávili v okolí školy. Přibližně v půl druhé jsme se začali přemisťovat do místního kempu Doubí, kde jsme přespali jednu noc. Díky vysokým teplotám, jsme čas využili ke koupání, hraní volejbalu, opékání buřtů nebo spaní pod širou oblohou.

Úterý se ukázalo jako nejproblematičtější den, ve kterém jsme měli absolvovat prohlídku jindřichohradeckého zámku a také vidět zajímavosti tohoto města. Neúnavné horko přepadlo téměř každého a tak se někteří na výlet nevydali.

Předposlední den byla na programu prezentace našich projektů ( ukázka viz příloha) a poté příprava na večírek v kempu Ostende. Každý přinesl výborné jídlo a tak není divu, že jsme se nemohli dočkat, až ochutnáme všechny dobroty.

Plánovaný odjezd výměnných studentů byl o 20 minut odložen, neboť vlak měl z důvodu poruchy zpoždění.  Zbylo proto více času na rozloučení, popřání si všeho dobrého a také dohodnutí na brzké návštěvě opět v Německu.

Foto: M. Benedová