Německý jazyk

Návštěva gymnázia v Gmündu 2024

Žáci tercie navštívili v Gmündu v úterý 18. června 2024 spolu s paní ředitelkou a vyučujícími vernisáž česko-rakouské výstavy, na které se podíleli.

Česko-rakouské setkání

Kořeny a křídla (bez hranic)
Ve středu 5. 6. 24 jsme na naší škole přivítali studenty z gymnázia v Gmündu a užili si společně připravenou výstavu a program.

Berlín - exkurze

Letos jsme na navázali na loňský první ročník exkurze do Berlína a vypravili se společně s osmnácti studenty do hlavního města Německa.

Kořeny a křídla (bez hranic)

Ve středu 5. června 2024 u nás proběhne česko-rakouský projekt, kterým otevíráme možnosti spolupráce mezi naším a gmündským gymnáziem ze sousedního Rakouska. Součástí projektu je středeční zážitkový workshop Paměti národa pro tercii a rakouské studenty a celotýdenní výstava v aule, kterou vytvořili sami žáci a která si klade za cíl výtvarně zmapovat vzájemné kulturní a sociální potkávání v průběhu dějin očima nastupující generace, která není tolik zatížená křivdami minulosti.

Ars Elektronica Center Linec

Třídy tercie a kvarta využily náročného maturitního týdne a vydaly se na exkurzi do muzea budoucnosti v rakouském městě Linci. Pomyslně tak zakončily celoškolní letošní téma umělé inteligence a mediální gramotnosti.

Úspěch v evropském kole Juvenes Translatores 2024

Anna Navrátilová ze septimy získala čestné uznání za překlad v Juvenes Translatores.

12313>>