Gymnázium Třeboň
Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Studium / ISIC/ITIC

Karty ISIC a třeboňské gymnázium

Třeboňské gymnázium ve spolupráci s výrobcem karet ISIC, firmou GTS Alive, s. r. o. nabízí svým žákům možnost výrazně výhodnějšího získání tohoto průkazu, který v současné době funguje vedle dokladu o studiu především jako vstupní karta do budovy školy.


Co je ISIC karta?
Jedná se o mezinárodně uznávaný studentský průkaz, který svého držitele opravňuje k získávání řady výhod, mezi které například patří:

  • slevy na vstupném do hradů a zámků, muzeí, galerií apod.,
  • slevy na vstupném na koncerty, filmová představení apod.,
  • slevy na vstupném do sportovních areálů,
  • výhodné cestovní pojištění,
  • u některých bank finanční příspěvek k studentskému účtu.

Seznam aktuálních nabídek a slev naleznete zde.
 

Jak dlouho ISIC platí?
Standardní platnost průkazu je 16 měsíců, od září jednoho roku do prosince roku následujícího. Běžně koupená ISIC karta ztrácí po uplynutí této doby svou platnost a je třeba si nechat vyrobit novou. Karty ISIC zařizované prostřednictvím třeboňského gymnázia je naproti tomu možné prodlužovat po celou dobu studia pomocí nálepek s hologramem za výrazně nižší cenu.

Fungování karty ISIC jako vstupní karty do budovy školy není závislé na platnosti průkazu a funguje po celou dobu školní docházky.


Kolik stojí ISIC?
Běžná cena karty je 350 Kč s tím, že po skončení platnosti je třeba nechat si vyrobit zcela novou. Karta ISIC zařizovaná prostřednictvím gymnázia stojí 240 Kč a její další prodlužování už se děje výše popsaným způsobem, tj. není třeba kartu znovu vyrábět (to pochopitelně neplatí v případě poškození či ztráty karty). Roční prodloužení stojí 165 Kč.


Co potřebuji pro zařízení karty ISIC prostřednictvím třeboňského gymnázia?
Koordinátorem karet ISIC na třeboňském gymnáziu je Mgr. Václav Pražák (kabinet dějepisu, druhé patro vedle učebny VI. ročníku). Pokud máte zájem o výrobu nové karty, přineste s sebou:

  • vyplněnou žádost (formuláře dostanou noví žáci od svých třídních učitelů, jinak jsou k dispozici u V. Pražáka)
  • průkazovou fotografii v elektronické nebo papírové podobě (v tomto případě podepsanou na rubu) - nelepit na formulář žádosti, fotografie se bude skenovat a bude následně vrácena.
  • 240 Kč
  • Žáci, kteří již kartu ISIC zřízenou prostřednictvím třeboňského gymnázia mají a chtějí si ji nechat prodloužit, zaplatí pouze výše uvedených 165 Kč. Nic dalšího není zapotřebí. Prodlužující známky na další školní rok (do 12/2018) by měly být k dispozici od úterý 5. 9. 2018.

Výroba nové karty či duplikátu trvá cca jeden týden od odeslání objednávky. Z tohoto důvodu apelujeme na žáky primy a 1. ročníku, aby veškeré podklady dodali svému třídnímu učiteli pokud možno do úterý 5. 9. 2017, aby jejich karty mohly být vyrobeny co nejdříve (v ideálním případě po návratu z prožitkových kurzů). Ve škole bude možnost nechat se zdarma vyfotografovat.

Václav Pražák

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout