Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

Tradiční školní kolo se na gymnáziu v Třeboni konalo 1. prosince 2015 v odpoledních hodinách. První kategorie byla zastoupena sedmi žáky z tercie a kvarty, ve druhé kategorii soutěžilo dvacet šest studentů vyššího gymnázia.

Mladí jazykovědci si v prvních šedesáti minutách oživili znalosti z těchto disciplín: morfologie, skladby, slovotvorby a frazeologie. Další hodinu si zahráli na spisovatele. Ti mladší vytvářeli slohovou práci na téma „Nežijeme proto, abychom jedli," ale…“  Starší gymnazisté zpracovávali libovolnou formou  stylistický úkol „Když jsem ještě chodil spát hned po večerníčku".

Vítězem první kategorie se stala studentka  kvarty Julie Vondrková s dvaceti třemi body. Žákyně bude naši školu reprezentovat v okresním kole v únoru 2016. Druhé místo získala Jana Kučerová, taktéž studentka kvarty. Třetí místo patří žákyni  z tercie, a to Adéle Kambové.

Studentka Eva Zahradníková z 3. ročníku obdržela zlato ve druhé kategorii s plnými třiceti body. Lydia Ceháková, taktéž studentka  3. ročníku čtyřletého gymnázia  si odnesla stříbro s 26 body. Obě dívky nás budou zastupovat v J. Hradci. Bronz v této kategorii obdržely dvě žákyně, Magdalena Oušková z kvinty a Magdalena Janečková z 2. ročníku čtyřletého gymnázia.

Všem účastníkům blahopřejeme a vítězům přejeme hodně sil do dalších kol.

Mgr. Jana Havlová