Člověk a krajina v raně novověkém zpravodajství

V pátek 15. 11. 2013 vystoupila v rámci otevřeného semináře z dějepisu (více zde) Mgr. Kateřina Pražáková, Ph.D. z Historického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích s přednáškou, ve které se věnovala vytváření obrazu člověka a krajiny v raně novověkém zpravodajství. Toto téma, stejně jako obecné sovislosti vzniku zpravodajským médií, se setkaly s živým zájmem účastníků, o čemž svědčila řada dotazů v průběhu celé akce. Jak přednáška probíhala, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Přednáška se uskutečnila v rámci projektu "Kulturní krajiny a identity podél česko-rakouské hranice - 60 let EU".

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák