Literárně-kulturní exkurze Praha

Pedag. doprovod: Mgr. Jana Havlová ( tel. 728 831 682)-vedoucí kurzu

Ředitelka školy: Mgr. Anna Kohoutová

Romana Veselá

Odjezd: pátek 2. 5.  2014 od budovy gymnázia v Třeboni ráno odjezd v 7:45 a návrat  po 24.hodině.

Předpokládaná cena: 450,-Kč (jízdné autobusem, vstupenka do Národního divadla). Každý žák přinese pokladníkovi 200,-Kč na lístek do divadla v pondělí 14. 4. 2014, jízdné se bude platit až po exkurzi. Škola přispívá částku na autobus 2 000,-Kč.

Program: a) po příjezdu do Prahy v 10:30 hodin půjdeme na přednášku Medy Mládkové do  bývalých  Sovových mlýnů, dnes  Museum Kampa,kde si také prohlédneme  sbírku moderního středoevropského umění Jana a Medy Mládkových. Uvidíme zejména abstraktní umění Františka Kupky, českého kubistického sochaře Ottu Gutfreunda a významné umělce z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a bývalé Jugoslávie.

b) Odpoledne ve 14:00hodin navštívíme Valdštejnský palác (v Praze na Malé Straně), kde si po přednášce prohlédneme sídlo Senátu Parlamentu České republiky.

c) Osobní volno: 15:30-18:00

d) Národní divadlo- opera Rusalka od Antonína Dvořáka. Sraz před budovou ND v 18:00 hodin, prohlídka budovy, pohádková opera začíná v 19:00 hodin. Společný přesun k autobusu a odjezd do Třeboně. Předpokládaný návrat po 24. hodině.

Co s sebou: vhodné společenské  oblečení na celý den, zejména pohodlnou obuv. Pití, jídlo, mobil. telefon, peníze na svačinku, dobrou náladu a vzorné chování!

Pozn. jakékoli dotazy ráda zodpovím (jhavlova@gymtrebon.cz), popř. volejte na mobil.